Ev Aletleri Kullanımı ve Bakımı İçin İpuçları ve Öneriler


Bulaşık Makineleri

- Bulaşık makinelerinizde su yumuşatma ve parlatıcı ayarlarının kullanma kılavuzunda belirtildiği gibi su sertlik değerine göre ayarlanmasına özen gösteriniz. Uygun olmayan ayarlar yıkama performansını etkiler.
- Bulaşık makinenizde sadece ? Bulaşık makinesinde yıkanabilir? özellikli bulaşıkların yıkanmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde bulaşıklar zarar görebilir. (çizilme, lekelenme vs.).
- Bulaşık makinelerinizde parlatıcı koyarken, deterjan bölmesine kaçmamasına, taşmamasına özen gösteriniz. Aksi takdirde cihazın içerisinde aşırı köpük oluşacaktır.
- Bulaşık makinelerinizde tuz doldururken taşmamasına özen gösteriniz. Tuz doldurulduktan sonra cihaz boş iken ön yıkama programını çalıştırınız.
- Bulaşık makinenizin filtre ve fıskiyelerini kullanma kılavuzunda belirtildiği gibi sık sık temizleyiniz. Filtre ve fıskiyelerin kirli olması yıkama performansını etkiler.
- Bulaşıkları makinenize yerleştirirken üst üste gelmemelerine ve fıskiyelerin dönüşünü engellememelerine dikkat ediniz.
- Bulaşık makinenizde, tablet deterjanları düşük sıcaklıklı programlarda ve 21 dH'tan yüksek sertlikli sularda kullanmayınız. Aksi takdirde deterjan çözünmeyebilir ve yıkama performansı olumsuz etkilenir.
- Bulaşıklar yıkanmadan önce makinede uzun süre bekleyecek ise ön yıkama programını çalıştırınız. Aksi durumda bulaşıklara yapışacak olan kirler temizlenemeyebilir.
- Bulaşık makinenizde cam eşyaları yüksek sıcaklıklı programlarda yıkamamaya özen gösteriniz. Aksi halde cam eşyalarda çizilmeler oluşabilir.

Temizlik ve Bakım

Bulaşık makineleri için Kireç Çözücü (Ürün Kodu: 311506) makinenizdeki zararlı kireç kalıntılarını hızlı ve etkin bir şekilde ortadan kaldırır. Uygulandıktan sonra cihaz içinde parlak bir görüntü bırakır. Düzenli kullanım cihazın ömrünü uzatır.

Temizlik ve Bakım Ürünleri
Yetkili Servisler

Size en yakın Uzman Siemens Yetkili Servisini mi arıyorsunuz?

Yetkili Servisler
Tüm Şehirler