Ev Aletleri Kullanımı ve Bakımı İçin İpuçları ve Öneriler


Buzdolapları ve Derin Dondurucular

- Soğutucularınızı sıcaklık üreten cihazların yanına (fırın, ocak vs..) ve güneş ışığına direkt maruz kalacak yerlere koymayınız, soğutucunun performansını olumsuz etkileyebilir.
- Yiyeceklerinizi soğutucunuza mümkün olduğu kadar iyi ambalajlı veya kapalı kaplarda yerleştiriniz, aksi takdirde yüzeysel terlemeler ve koku şikâyetleri ile karşılaşabilirsiniz.
- Soğutucunuzun ayaklarının dengeli olmasına dikkat ediniz, aksi takdirde ses şikâyeti, kapı ayarlarının bozulması ve istenmeyen su akıntıları ile karşılaşabilirsiniz.
- Buzdolabının içine yiyecekleri sıcakken koymayınız, aksi takdirde yüzeysel terlemeler, soğutma yetersizliği ve aşırı karlanmalar ile karşılaşabilirsiniz.
- Soğutucularınızın dondurucu bölümündeki buzları bıçak gibi sivri aletlerle kazımayınız.
- Soğutucunuzun kapısını uzun süre açık tutmamaya dikkat ediniz, aksi takdirde yüzeysel terlemeler, soğutma yetersizliği ve aşırı karlanmalar ile karşılaşabilirsiniz.
- Sadece ankastre özelliğe sahip olan soğutucular mutfak dolapları içine monte edilebilir. Ankastre olmayan soğutucuların dolap içine yerleştirilmesi yüzeysel terlemeler ve soğutma yetersizliğine neden olabilir.

* Soğutucularda kapı yönü değiştirilebilen modellerde cihazınızın tanıtımı sırasında yetkili servisimiz tarafından kapı yönü değiştirme işlemi ÜCRETSİZ olarak yapılır.

Temizlik ve Bakım

Cihazınızı en yüksek performansta kullanmak ve ömrünü uzatmak için düzenli olarak temizlenmesini öneriyoruz.
İç haznede yiyecek kokularının birbirine karışmasını engellemek için Buzdolabı Koku Önleyici'yi kullanmanızı tavsiye ederiz. (Ürün Kodu: 464291)

Temizlik ve Bakım Ürünleri
Yetkili Servisler

Size en yakın Uzman Siemens Yetkili Servisini mi arıyorsunuz?

Yetkili Servisler
Tüm Şehirler